ليست كتاب ها
جستجو
عنوان اصلي  
موضوع کلی  
ناشر  
گروه سني  

 • عنوان اصلي: مديريت در كلاس درس حذف
  نام ناشر: دبيزش
  موضوع اصلي: فلسفه و روانشناسي
  چكيده كتاب: مديريت در سازمانهاي آموزشي كه به امر تربيت اشتغال دارند ، از تلفيق علم و عمل و هنر براي بكار گيري مجموعه اي از مسئوليتهاي ناشي از آموزش و پرورش حاصل مي شودو مسئوليتي كه در آن ، ايجاد شناخت به منظور تعالي انسان، محشور شدن با زندگي جمعي و جذب در توليد مستتر است. منظور از مديريت در سازمانهاي اموزشي تحقيق هدفهاي آموزش و پيشبرد موثر آموزش و يادگيري است. آموزش و يادگيري زماني به شكل موثر اتفاق مي افتد كه تعاملات صحيح بين افراد در كلاس و مدرسه برقرار شود. اين كتاب در تلاش است تا آيين كلاس داري را از ديدگاه مديريتي بررسي نمايد. معلم نقش يك مدير را دارد و مي خواهد با پايان اصولي از مديريت كلاس ، كارآيي و اثربخشي كلاس را افزايش دهد تا آموزش و يادگيري آسانتر شود. محتواي كتاب به بررسي مديريت در كلاس ، روشهاي تدريس و نحو ، ارزشيابي معلم پرداخته و از مجله سبكهاي رفتاري درس نگر و فرانگر بر اساس نظريه هاي مديريت مورد بحث قرار گرفته است.
 • عنوان اصلي: بررسي تطبيقي مهدويت حذف
  نام ناشر: بوستان كتاب قم
  موضوع اصلي: دين
  چكيده كتاب: كتاب حاضر در يك مقدمه و چهار فصل سامان يافته كه در مقدمه بحث هايي درباره جايگاه مهدويت در ميان مسلمانان و نيز چگونگي نگاه دانشمندان اسلامي به اين موضوع بررسي شده و اين عقيده عنوان يك باور اسلامي و نه شيعي معرفي شده است كه آثار و نوشته هاي حديثي و تاريخي گواه اين واقعيت هستند. در فصل نخست ، ابتدا نگاهي كلي به حديث هاي مهدويت افكنده شده و انگاه سير تاريخي تدوين اين حديث ها در جوامع حديثي معتبر اهل سنت مورد ارزيابي قرا گرفته است . در فصل دوم به بيان حديث ها و موارد مشترك بين شيعه و اهل سنت درباره اما مهدي (ع) پرداخته اشده است و از جنبه هاي گوناگون اين موارد ارزيابي شده اند. در فصل سوم به بررسي ديدگاههاي گوناگون اين دو فرقه درباره اما مهدي اختصاص يافته كه مهم ترين آنها در چهار فصل خلاصه شده است. چهارمين فصل و آخرين فصل بيان نقدهاي منتقدان احاديث مهدويت و بررسي ميزان اعتبار و ارزش مندي اين نقدها اختصاص پيدا كرده كه ديدگاههاي معروف ترين ناقدان اين حديث ها مورد تحليل و دقت نظر قرار گرفته است .
 • عنوان اصلي: مبارزات امام خميني (ره) حذف
  نام ناشر: مركز اسناد انقلاب اسلامي
  موضوع اصلي: دين
  چكيده كتاب: طولاني ترين مقطع انقلاب اسلامي ، دوران تبعيد رهبر كبير انقلاب اسلامي از ايران مي باشد. در اين مقطع طولاني كه از 13 آبان 1343 تا 12 بهمن 1357 به طول انجاميد حضرت امام خميني (ره) چهاده سال از عمر شريف خود را در سه كشور تركيه ، عراق و فرانسه سپري كردند. دوران تبعيد امام تحولات سرنوشت سازي در عرصه ي انديشه سياسي و حكومتي شيعي به وقوع پيوست . حضرت امام در مبارزه با رژيم پهلوي در دوران تبعيد در نجف اشرف خط مشي مشخص و ويژه داشت به گونه اي كه رژيم بعثي عراق يا حتي مخالفان شاه چون تيمور بختيار نتوانستند از وجود ايشان براي رسيدن به منافع خود كمترين بهره اي ببرند. مركز اسناد انقلاب السلامي ايران بر اساس رسالتي كه بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران براي آن ترسيم نموده است انجام پژوهشي بر اساس اسناد موجود در پرونده ي ايشان در مقطع تبعيد در نجف اشرف را در دستور كار خود قرار داد كه نتيجه آن كتاب حاضر مي باشد.
 • عنوان اصلي: هزار گوهر نبوي حذف
  نام ناشر: بوستان كتاب قم
  موضوع اصلي: دين
  چكيده كتاب: در شب هاي ظلماني و تاريك كسي كه به آسمان نگاه مي كند آن قدر كهكشان هاي نوراني و جذاب آدمي را به سوي خود خيره مي سازند و آن قدر ستارگان قشنگ و زيبا چشمك زنان وجود دارد كه انسان متحير مي شود كه به كدام گوشه خيره شود، همين طور اگر كسي روح مطهر و منور و روان صاف و مصفاي رسول مكرم اسلام پيامبر اعظم حضرت محمد بن عبدالله (ص) را مورد مطالعه قرار دهدو آن را در معرض ديد و تماشاي خود قرار دهد، خواهد ديد كه ده ها و صدها نقطه منور،جالب و زيبا وجود دارد كه به راستي آدمي را متحير مي كند تا به كدام خوي و صفت و به كدام كمال و اوصاف جذاب و جالب آن حضرت خيره شود و فكر و انديشه خود را روي آن متمركز سازد. كتاب حاضر در 5 بخش تهيه شده است تا شايد گوشه زواياي اين شخصيت نوراني را معرفي نمايد. بخش اول: شامل شناخت پيامبر اكرم (ص) ،آياتي از قرآن مجيد در وصف شخصيت و عظمت آن بزرگوار معرفي آن حضرت از طرف خداوند و بيان علت بعثت و هم چنين گوشه اي از سيره و روش آن جناب در زندگي فردي، نظم و نظافت و ...آداب و رسوم ، برخوردهاي اجتماعي با اشخاص گوناگون. بخش دوم: درباره عقل ، علم و اعتقادات بخش سوم: عبادات بخش چهارم: اخلاقيات بخش پنجم: دنيا
 • عنوان اصلي: باغ‌هاي معلق انگور حذف
  نام ناشر: سوره مهر
  موضوع اصلي: ادبيات
  چكيده كتاب: باغ‌هاي معلق انگور، يكي از مجموعه كتب شعر امروز و دومين مجموعه شعر سيد ضياء قاسمي، شاعر افغان است. شعرهاي اين مجموعه در قالب‌هاي غزل، سپيد، رباعي و نيمايي سروده شده‌اند و داراي مضامين عاشقانه و اجتماعي هستند. از ويژگي‌هاي اين مجموعه مي‌توان تلفيق مضامين عاشقانه، اجتماعي و مذهبي را نام برد. باغ‌هاي معلق انگور، شامل 39 قطعه شعر است. «آهوي خراسان» «سرگردان»، «دريا»، «درخت»، «خون گل سرخ»، «سمت عاشقي»، «مكالمه با كلمات»، «سرودي براي تن تو» و «سفرنامه همسفر ماه» بخشي از عناوين شعرهاي موجود در كتاب است. از بين شعرهاي كتاب «فرشته»، «عاشقانه» و «مجنون» داراي مضمون عاشقانه، «شيشه‌ها»، «افغاني» و «بعد از جنگ» اجتماعي و «سمت عاشقي» «باران» و «قيام» داراي مضمون مذهبي هستند.
12345678910...>>>
خانه | بازگشت | ksguest (ksguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.