تاريخ و زمان
شنبه 8 مهر 1402  
  جستجو
  بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 864951
تعداد بازديد اين بخش: 97022
در امروز: 794
اين بخش امروز: 144

  رويدادها
عناوين روزهاي هفته كتاب اعلام شد
دبير نوزدهمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران از نام‌گذاري روزهاي هفته كتاب خبر داد و گفت: در دو جلسه ستاد مركزي هفته كتاب و با حضور و مشاركت نماينده 70 نهاد و در نهايت با تأييد و تصويب اعضا، اسامي روزها و پيام هر روز تعيين شد.
محمد اللهياري فومني، مديركل اداره كتاب معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، گفت : يكشنبه بيست و دوم آبان ماه و اولين روز هفته كتاب با عنوان «كتاب، قرآن، ولايت و ارزش‌هاي علوي» و با پيام «قرآن، كتاب بيداري»؛ دوشنبه بيست وسوم آبان‌ماه با عنوان «كتاب، ترويج كتاب‌خواني و اهداي كتاب خوب» و با پيام «سير مطالعاتي براي تعالي فكر و انديشه»؛ سه‌شنبه بيست و چهارم آبان‌ماه «كتاب، كتابداران و تجليل از پديدآورندگان و اصحاب نشر» و با پيام «خادمان كتاب، طلايه‌داران جهاد علمي»؛ چهارشنبه بيست وپنجم آبان‌ماه روز «كتاب، رسانه‌ي فرهنگ، اساس تعليم و تربيت» و با پيام «انس با كتاب نياز جامعه اخلاق‌محور» نام‌گذاري شد.
او با تأكيد بر تغيير واژه شعار به پيام، ادامه داد: امسال همچون سال گذشته علاوه بر نام روزها، پيام متناسب با آن روز را تعريف كرده‌ايم كه اميد است با برنامه‌ريزي مناسب نسبت به تحقق پيام حركت كنيم.
دبير هفته كتاب اضافه كرد: روز پنج‌شنبه بيست ششم آبان‌ماه به نام روز «كتاب، توليد علم و الگوي اسلامي ايراني ـ پيشرفت» و با پيام «كتاب عامل پيوند ملت‌ها و تضارب آرا» نام‌گذاري شد. همچنين روز جمعه، شنبه و يكشنبه به ترتيب بيست و هفتم، بيست وهشتم و بيست و نهم آبان‌ماه سال جاري با عنوان «كتاب، عامل بالندگي كودك وتحكيم خانوداه» و با پيام «كتابخانه شخصي، نهاد فرهنگ در خانواده»، «كتاب و رسانه و تبليغ كتاب و كتاب‌خواني» و پيام «عادت به كتاب‌خواني تبلور فرزانگي ملي»، «كتاب، تحكيم ارزش‌ها و ترويج فرهنگ پايداري» و پيام «پايداري فرهنگي، اعتلاي اقتدار ملي» نام‌گذاري شدند.


نوزدهمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با مشاركت بيش از 70 نهاد دولتي و خصوصي از بيست‌ و دوم تا بيست‌ و نهم آبان‌ماه در سراسر كشور برگزار مي‌شود.

منبع : ايسنا
نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد اين صفحه: 589
خانه | بازگشت | ksguest (ksguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.