تاريخ و زمان
جمعه 31 فروردين 1403  
  جستجو
  بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 1028900
تعداد بازديد اين بخش: 16157
در امروز: 535
اين بخش امروز: 10

  اخبار چاپ و نشر
اخلاق انتخاباتي
«اخلاق انتخاباتي» گزيده بيانات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي به چاپ رسيد. 
اين كتاب توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي منتشر شد و در آن مطالبي درباره وظايف اقشار و گروه‌هاي مختلف در انتخابات، معيار انتخاب اصلح، توصيه‌ها، هشدارها در چهار فصل آورده شده است.

مروري بر بيانات و سيره عملي حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي نشان مي‌دهد كه ايشان از ابتداي رهبري خويش تاكيد بسياري بر حضور مردم در همه صحنه‌ها خصوصاً عرصه انتخابات داشته و به خوبي پيامدهاي مثبت و مهم آن را جهت حفظ نظام و كشور تشريح كرده‌اند. بر اين اساس جهت آشنايي عموم مردم خصوصا نسل جوان و فرهيخته كشور با افكار و ديدگاه‌هاي ايشان گردآوري و تدوين اين مجموعه در دستور كار قرار گرفت و براي رسيدن به اين هدف مجموعه حاضر با عنوان «اخلاق انتخاباني» در چهار فصل تهيه شده است.

اين كتاب شامل گزيده‌اي قابل توجه از ديدگاه‌هاي رهبر انقلاب در طول دوره رهبري ايشان از سال 1368 تا سال جاري است كه در آستانه انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي منتشر شده است.در فصل اول به وظايف اقشار و گروه‌هاي مختلف در انتخابات پرداخته شده است و وظيفه مردم، نامزدها و مسئولان و گروه‌ها نسبت به انتخابات بيان شده است.

فصل دوم ارائه‌كننده ملاك‌ها و معيارهايي است كه ايشان در انتخابات مختلف درباره نامزدها مطرح كرده‌‌اند. فصل سوم و چهارم نيز دربردارنده توصيه‌ها و هشدارهايي است كه ايشان در زمينه انتخابات و حواشي آن ايراد فرموده‌اند.

در بخشي از بيانات رهبر انقلاب در خطبه‌هاي نمازجمعه تهران در 7 فرودين‌ماه سال 1371 مي‌خوانيم:

«ملت ايران شركت در انتخابات را يك فريضه و عمل واجب بدانند ... من عرض مي‌كنم به عنوان وظيفه اولي، به عنوان وظيفه ثانوي، به عنوان وظيفه ديني و اسلامي و به عنوان وظيفه سياسي شركت آحاد مردم در انتخابات واجب است. مردم بايد در انتخابات شركت كنند و با اين كار، مشت محكمي بر دهان آمريكا و استكبار و گروهك‌ها و مخالفين اسلام و مسلمين و مخالفين جمهوري اسلامي بكوبند.»

اين كتاب در شمارگان 5 هزار نسخه و قيمت 3500 تومان منتشر شده است.


منبع:اخبرگزاري  مهر
نسخه قابل چاپ
رتبه مطلب: 0.00، از 0 راي پيام هاي ديگران (1 نظر)

تعداد بازديد اين صفحه: 2166
خانه | بازگشت | ksguest (ksguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.