تاريخ و زمان
سه شنبه 8 اسفند 1402  
  جستجو
  بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 979617
تعداد بازديد اين بخش: 115195
در امروز: 35
اين بخش امروز: 8

  معلمان ومربيان مولف
  مصطفي علي پور
 
 
 
 
 
تلفن منزل:  
 
 
 
 
 

زندگينامه
او در سال 1340 در شهرستان تنكابن در شهسوار به دنيا آمد و داراي مدرك فوق ليسانس ادبيات فارسي است. او تا اخذ مدرك ديپلم ساكن تنكابن بوده و بعد براي مقطع كارشناسي به دانشگاه تبريز و براي مقطع فوق ليسانس به دانشگاه فردوسي مشهد رفته است و در حال حاضر مدرس مركز اميركبير كرج مي باشد . در دوران دبيرستان به مشق شعر مي‌پرداخته و از سال 1363 به‌طور جدي آغاز به سرودن شعر نموده است، اولين اثر خود را در سال 1373 با نام "از گلوي كوچك رود "كه يك مجموعه شعر است را در انتشارات حوزه هنري به چاپ رسانده ، او با گروههاي مختلفي همكاري داشته و مسئوليتهاي چندي را نيز برعهده گرفته است، از جمله: همكاري با وزارت ارشاد، كارشناس، معلم و مدرس شعر و ادبيات در بنياد شهيد، مدرس شعر و نقد ادبي مركز دانش‌پژوهان شاهد، كارشناس بررسي كتاب در حوزه هنري وعضو كميته كارشناسي بررسي كتاب در مركز آفرينشهاي ادبي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان .
جوايز و موفقيتهايي نيز تاكنون كسب كرده است،از جمله:
جايزه شعر شهادت براي مجموعه شعر " از گلوي كوچك رود "، كتاب "هفت بندمويه "سال 1379 تقدير شده از سوي وزارت ارشاد و نيز كتاب سال معلم سال 1380و كسب مقام دوم نقد ادبي براي كتاب "ساختار زبان شعر امروز ".

آثار:

از گلوي كوچك رود، هفت بند مويه (مجموعه شعر، 1377، مزامير)، گزيده ادبيات معاصر شماره 57 (نيستان سال 80، چاپ دوم سال 81)، مي‌تراود مهتاب (مقدمه‌اي بر زبان شعر معاصر)، روايت تحليلي زندگي و انديشه حلاج، از همدان تا صليب (روايت زندگي و انديشه عين‌القضاة) زندگي و انديشه شهاب‌الدين سهرودي (در حال بازنويسي)


آثار در دست چاپ:

در چهارراه بهارنارنج (دفتر شعر)


آثار اين پديدآورنده:

نگاهي به شعرهاي عاشورايي

معرفي چند اثر

مسيح مادر

مصطفي علي پور

نقد-معرفي

عشق در گذرگاه هاي شب زده

زن و ادبيات

اوقات دريا 

منبع: سوره مهر


تعداد بازديد اين صفحه: 172
خانه | بازگشت | ksguest (ksguest)

طراحی، پیاده سازی و اجرا توسط شبکه ملی مدارس ایران ( رشد )

www.roshd.ir Powered By Sigma ITID.